Małe Miasto Białe Błota

W dniach 26-30 czerwca 2023 r. braliśmy udział w projekcie Małe Miasto Białe Błota, którego głównym organizatorem jest Fundacja Teraz Wy z Bydgoszczy, a głównym współorganizatorem Fundacja BGK.

Przez cały tydzień 108 dzieci w wieku 8-12 lat uczyło się aż 18 zawodów. Dzieci za każde zajęcia zarabiały pieniądze w walucie Denara Bydgoskiego, codziennie płaciły podatki, płaciły za posiłki i wpłacały pieniądze do banku, w którym rosły one na lokacie.

Dzieci codziennie mogły wydawać Denary w Sklepie Kusiciela i kupować przekąski i przybory szkolne, a w ostatnim dniu projektu wydały wszystkie pieniądze na zabawki marzeń, w sklepie było ponad 600 zabawek takich jak LEGO, gry edukacyjne, eksperymenty i wyposażenie sportowe.

W ostatni dzień projektu dzieci głosowały na inwestycję, która powstanie z ich podatków w Białych Błotach. Dzieci wybrały plac zabaw, którego wyposażenie wykona Fundacja Teraz Wy.

Na naszym stanowisku uczyliśmy zawodu hydraulika.

Nasi pracownicy zaprezentowali dzieciom elementy sieci wodociągowej i opowiadali o tajnikach zawodu. Dzieci mogły samodzielnie skręcać zasuwy i kształtki żeliwne z rurociągami z tworzyw sztucznych, wykonywać nawiercenia na rurociągach, budować  elementy zestawu wodomierzowego oraz szukać „skarbów” w ziemi przy pomocy wykrywacza metali. Na koniec zaprezentowaliśmy samochód specjalistyczny do czyszczenia kanalizacji.

To była świetna zabawa!!

Link do filmu na YouTube

https://youtu.be/diU12s_ceDk